21 Mayıs 2008 Çarşamba

Dünya Bana Ağır Geldin.

Biliyorum hiçbirimize çokta mutlu şeyler yaşatmadın sen.Ama kendinden yanadır ya hep yürek sanki bana biraz daha fazla çektirdin.

Ben güçlü durmaya çalıştıkça sen daha da üstüme geldin.Hiç yorulmadım yıllarca sana bağırmaktan kafa tutmaktan,yanlış gördüğümü düzeltmekten,ihtiyacı olana yardım elimi uzatmaktan.Ama sen hiç durmadın,git gide arttı verdiğin acıların şiddeti.Sevdiklerimi aldın,hayallerimi çaldın,beni yerden yere çaldın gene de vazgeçmedim.Hayat bu bana da bir gün güler elbet dedim.Şükretmeyi denedim.Eğer bir sınavsa bu üzerimde test ettiğin ben artık devam edemiyeceğim.Zil çalsın ben gideyim,ya da boş kağıt verip ardıma bakmadan kaçayım.Ama benden bu kadar,elimden gelenin en iyisi bu…Daha fazla üstüme gelme nolur.

Ölesiye yorgunum artık, bir ay sonra 29 yaşıma değil 69 yaşıma girecekmiş gibiyim.Belki bedenim değil ama kalbim yaşlandı artık.

Tamam sana çok teşekkür ederim,bana iyi bir iş verdin,başarı verdin.Hayal edebileceğimden fazlasıydı belki.İyi kötü bir evim var,her köşesini emeğimle yaptığım baktıkça gurur duyduğum.Bir kedim var ayak ucumda uyumakta şimdi.Aşağıda otopark ta kara kızım sabahı beklemekte birlikte uçalım diye.Bunlar için sana çok teşekkür ederim.

Ama hala yatağımın sağ yanı boş.Başımı dayayacak,yalnızlığımı paylaşacak bir omuz yok.Ne kırmızı rugandan minicik bir ayakkabı var dolapta,ne de bir takım üniforması dolapta.Evet bu evi ben yaptım emek emek ve şimdi gördüğüm tek şey içi bile boşalmış koca bir yalnızlık.

Hadi diyelim bunları veremedin bana ,bari huzur ver be hayat.Nedir senin benle şu derdin?Neden şu içinde ki insanlar bu kadar riyakar,bu kadar iki yüzlü ,canım dediklerim yarın can düşmanım.Neden hep asılı sırtımda her an saplanmaya hazır bir bıçağın gölgesi.?Madem bir yerlerde herkes bu kadar kirlendi beni neden böyle bıraktın.Izdırap veriyor insanların bu halleri.

Tam diyorum ki evet işte bu benden,hala içinde insan sevgisi kalmış biri…Dokunduğum an hiç tanımadığım biri oluyor o benden dediğimde.Öylesine umutsuzum ki artık madem yok bir çıkış yolu bana bu dünya da o zaman ben gördüm göreceğimi yaşadım yaşayacağımı gel bitirelim artık şu sınavı.Çek fişi bitir artık şu benim işimi.Ne beni günaha sok ne birilerini utandır,sen bilirsin yapacağını.Bir ufacık kaza yeter bana.O çok sevdiğim kara kızımla …Ne onu bensiz bırak ne beni onsuz…Bana kara kızımdan bir mezar yap,son bir yolculuk hazırla bizim için .Yalnız olalım,onun rengi gibi benim kalbim gibi karadan bir son yolculuk.Geçir bizi o son kara kapıdan.Belki ardında vardır bir aydınlık…

18 Mayıs 2008 Pazar

Güneşi Görmez Oldu Gözlerim…

Oysa ben her bahar başlangıcında kendimi mutlu hissederdim.Bir de üstüne aşıksam farkım kalmazdı kış sonrası güneşi bulmanın mutluluğundan kaldırımlara yayılan kedilerden.

Bu bahar hiç gülmedi gözlerimin içi,hiç hissedemedim mutluluğu.Mutluluk şöyle dursun,gözlerim görmez oldu güneşi.Bir koyu mutsuzluk var içimde ;sebebi sen.

Sen muhtemel çokça kafası karışık ama hiç beklemediğin birinin aşkını haykırmasından oldukça mutlu,gururu okşanmış,güveni tazelenmiş bir haldesin.Üstelik herkesten uzak kısa bir molanı da vermişsin.

Ya ben;bir sabah sadece bir günaydın yazıp yollasaydın bana,günlerce gülecekti gözlerimin içi,çiçeklerim açacaktı,bahar beni de koynuna alacaktı.Sadece beni düşündüğünü anlatan bir günaydın’dı beklediğim.Çok mu fazla şey istedim.

Oysa sen her gün daha da kaçtın uzaklaştın benden.Ne hissettiğini bir türlü söylemedin.Ben bağırdıkça dünyaya seni sevdiğimi,sen beni daha da yalnız bırakıp gittin aşkınla.

Şimdi öyle çaresiz öyle umutsuz öyle bitiğim ki belki sen bile çare olamayacaksın dönüp gelsen bu bende açtığın yaralara.Beni o kadar yalnız beni o kadar sensiz bıraktın ki tahmin edemeyeceğin hallerdeyim.


Önce ben senin için bir düştüm,şimdiyse sen benim için.Ama zaten ben hep senin için ikinci bir yoldum.Birinci yolun sonuna vardığına karar verdiğinde senin için hazır bekleyen ikinci bir yol…

Ya ben;seçtiği tüm yollar çıkmaza varmış,çokça yara almıştım vardığımda yanına.Sandım ki dinlenebilecektim artık burada,sandım ki artık fırtınalar yok,sandım ki artık bende sevildiğimi hissedebileceğim.Oysa ki hepsinden daha çok yaktın canımı.Yok o kıymaz bana,taş olsa çatlar,razı gelmez ,görmezden gelemez bu bende ki acıya dedim.Geldin.Yokmuşum gibi davrandın,duymazdan geldin haykıran sesimi,bilmezden geldin bu bende ki sevgiyi…

En kötüsü de ne biliyor musun sevdiğim; sen bana ne git ne de kal diyemedin.Gün be gün beni bıçak gibi biledin.Dur bekle desen,umursamaz zamanı beklerdim.Git desen,hak verir ,hiç gücenmez yarama tuz basar gene de giderdim.Kal desen dağları deler kimseleri umursamaz yanına gelirdim.Ama sen bana hiçbir şey demedin.Beni kör bir karanlığa mahkum ettin.

SAYAÇ

Sitenizesayac.com