15 Haziran 2010 Salı

Geçmişten…


Evimizi taşıdığım gün yanımda başka bir adam vardı.Beni çok seven başka bir adam.Neden bu kadar hüzünlendiğimi anlamazlığa vurmaya çalışarak yardım etmek istemişti bana.Oysa ben dilime bir şarkıyı pelesenk etmiş,taşmaya hazır dolu gözlerle son kez vedalaşıyodum evimizle...

Ve seninle...

Ben o eve ne o adamı ne bir başka adamı sokmadım sevgilim.Orası hep bizim evimiz olarak kaldı.O eve ilk taşındığım gece seninle tanıştığım geceydi ve 3 sene sonra o evden taşınırken de sen benden gitmiş olsanda hala bizim evimizdi.

Hani sen bana hep derdin ya' sen benim miladımsın' diye asıl sen benim hayatımda bir milattın ama ben bunu çok sonra anladım.Ben o evden çıktığım gün ,ben olmaktan da çıktım aslında.Öyle bir yerimden kırdın ki beni asla eskisi gibi olmadım ben.Daha acısı asla eskisi gibi sevemedim ben.Bir yerim sakat kaldı,bir yerim mapus hala sana.

Duymak istedin hep ,söyleyeyim; çok sevdim ben seni,gözü kara sevdim hemde.Öyle ki başka hiç kimseyi yokluğuna rağmen göremeyecek kadar çok sevdim,bir çocuğu sever gibi sevdim seni.Sorumluydum sanki sana.İşim,bebeğim,emeğimdin sen...Büyümeni bekledim hep;büyümedin!

Senden sonra hep birşeylerden intikam alır gibi sevdim ben.Hep temkinli hep sorgulayarak...Bırakmadım hiç kendimi ,güvenmedim kimseye ,güvendiğim de çok geç kalmıştım zaten ...

Senden sonra ne zaman aşkım desem birine hep aklıma sen geldin.Ondandı hep gidiş gelişlerim;aşk benim için sendin.Ve sanırım o büyük aşkla biz, lanetlendik.


Cihadiye cad.Deniz sok Deniz apt.No:4 D:6 --- Araç kaskosunun üzerinde bu adresi görüp yamulan Başak'ın yazdıklarıdır!
9 yorum:

beenmaya dedi ki...

"Seni görmeden nasıl yaşanır bilmiyorum. Bilmeden yaşıyorum ya bende zaten kaç zamandır kör, sağır, dilsiz. Belleğimde en son bende olduğun zamanların anıları...Kırık dökük bir geçmişin izlerini saklıyorum yüreğimde, bir gölgenin yarım yamalak adımlarını taşıyorum. Yaşıyorum. Senden sonra hayat, ağır aksak, el yordamı..."

gibi sanki...peki hala öyle mi, hala aksıyor mu son yan...

UykusuZ dedi ki...

ben seni seviyorum yavrucum,

sufi dedi ki...

Sevgilerini gönüllerinde taşıyanlara o sevdikleri birgün dönsün istiyorum ben.Ne olur Tanrım bu Dileğin dileğini gelme görmezden.
Sevgilerimle.

Başak BAŞOL dedi ki...

Mayam,

Hala aksamasada sol yan sızladığı gerçek...Ama olmayınca olmuyor derler ya bizimki de o hesap.Ah şu geçmişimi bir yerlerde bırakabilsem...

Öpüyorum seni...

Başak BAŞOL dedi ki...

Uykusuz,
Ben de seni çoook seviyorum...
Hemde çok...
Şu kardeşine bi iki tokat atsan belki kendine gelir bu aralar ihtiyacı var gene...

Öpücük.

Başak BAŞOL dedi ki...

Suficiğim,

Keşke bu dediğin olsa ama Yaradan'ın da bir bildiği var demek ki..Elden bir şey gelmez...

Benim imtihanımda bundan...

Sevgiyle Kal..

mühendisciwan89 dedi ki...

çok çok güzel yazmışsınız...ruhunuza,elinize ve kalemnize sağlık...ve izniniz warsa kendi bloguma taşımak istiyorum bu yazıyı...

Başak BAŞOL dedi ki...

Mühendisciwan,

Teşekkür ederim,dilerim sen yazamazsın!!! Yazdıranın olmaz böyle yazılar :)Güldürenin olur ağlatandan ziyade...

Elbette bloğuna taşıyabilirsin...

Sevgiyle Kal...

mühendisciwan89 dedi ki...

Maalesef ki bana da yazdıran oldu böyle yazılar..
güldürenimiz daha çok lakin onların kıymetini bilmemiz içinde bol bol ağlatanlar giriyor yaşamlarımıza...

Yazıların çok çok güsel..kalemine sağlık...

sevgiyle kal..

SAYAÇ

Sitenizesayac.com