30 Mart 2010 Salı

Sıkıldım…


Bugün yalnızım evde ve yol boyunca düşünerek geldim.Hayatımı düşündüm.Yapmak isteyip te ertelediğim her şeyi ,başkaları için şu yaşıma gelene kadar yaptıklarımı,önceliklerimin neden hep başkaları olduğunu düşündüm.


Hep basit bir hayat istediğimi söyleyip durdum şimdiye kadar.Bir evim ,bir kocam,bir oğlum olsun bana yeterdi.Ama bu kadar basit miydim ben sahiden?Bu muydu aynada gördüğüm kadın?


HAYIR!


Bu değil di!Bu kadar basit değildi.Kabul ediyorum artık,ben bu değilim.Bir kere adrenalin tutkunuyum ben,öyle sıradan kendi halinde ilişkiler bana göre değil.Nefret eder gibi sevmeliyim sevdiğimi ,öylesine keskin olmalı.Ölümle yaşam arasına sıkışmak gibi ,vazgeçilmez olmalı benim için.İkincisi ihtiras arıyorum ben;her şeye rağmen Sen diyebilmeli karşımdaki…Benim için bana özel bir şeyler yapabilmeli.


Üçüncüsü ;hala çocuğum ben.Büyümek işime de gelmiyor üstelik,çocukluğumu kabullenebilmeli karşımda ki..


Dördüncüsü ;ne kadar tabiatım kök salmaya can atsa da ,özgür ruhluyum ben.Her an gidebileceğimi hissetmem gerek,kalmak istersem istediğim için olmalı bu.


Beşincisi;beni ben oldum için sevmeli ,sevecek olan.Çünkü ben kendimi seviyorum.Hatalarımda en az doğrularım kadar benimdir.Kim benim için fedakarlık etti ki ben bu yaşımdan sonra birileri mutlu olsun diye fedakarlık edeceğim…


Yani uzun lafın kısası,bir kere daha psikoloğumun kulaklarını çınlatıp ,normal olmadığımı kabul ediyorum.Evet ben sokakta ki insanlardan farklıyım ve bundan dolayı da açıkcası çok mutluyum.İyi ki böyle olmuşum.


Hal böyleyken,dedim ki kendi kendime ;o zaman durma Başak! Yorma boşuna kendini diğer insanlar gibi olacağım diye.Yorma kendini bir evim bir yuvam olsun diye.İçinden gelen ne varsa onları yap!Hazır nefes alıyorken hala yaşamaya değer bulduğun ne varsa onu yap,daha fazla erteleme içinde ki sesi…;Nisan’da trenle Mardin’e git,fotoğrafla o gitmeyi çok istediğin şehri, mayısta motor sınavına gir ,al A2 ehliyetini,öğren motora binmeyi,sonra ver rüzgarın ellerine kendini…Zaten yaşlanıyorum,bari güzel olsun finalim….


10 yorum:

Aslı dedi ki...

Kendine dürüst olabilmek ve gerçekten ne istediğini bilmek bir insanı bence dünyanın en şanslılarından yapar. Şanslısın, gerisi zaten gelir!

Başak BAŞOL dedi ki...

Aslıcım,

Şanslı mıyım bilmiyorum ama deli olduğum kesin :)))

Sevgiyle Kal..

JİVAGO dedi ki...

Bloğunuzu yeni buldum.Çok hoş bir site. Ben de yeni blogcu saylırım.

İyi geceler

Başak BAŞOL dedi ki...

Hoşgeldiniz Jivago!!!

Sahibine Mektuplara yaptığınız iltifatlar için çok teşekkür ederim...


Sevgiyle Kalın.

BeD@rdeM dedi ki...

FinaL mi dedi birileri duyamadım? sen yürümeyi yeni öğrenen bir bebeksin benim gözümde :) yapmak istediklerini erteleme, evet; ama bunu finalin güzel olması için değil başlangıçın doğru olması için yap.. ayrıca A2 ehliyeti aldıktan sonra beni motorun arkasına atmayı da unutma.. çok öpüyorum seni.. çokk

DecisionS dedi ki...

deli falan değilsin, olesine sölemiyorum, diilsin çünkü,
1 eş bir de çocuk lazım sana acilinden, o zaman görürsün bak ne kadar normalsin.

Başak BAŞOL dedi ki...

Canım Bedardemim,


Ben motoru alayım söz ilk seni gezdireceğim.:)))

Nasılda motive etmişsin beni,canımsın sen..Hep böyle kal,ve yanımda kal...

Öpüldün...

Başak BAŞOL dedi ki...

Decisions,

Abi var ya sen iyice yerden yere vurdun artık beni.Harbi bozulmaya başladım artık.

Yani bu mudur ?Gözünde koca delisi de oldum sonunda...:(

Küstüm...

DecisionS dedi ki...

hiç küsme, küsülcek bişi yok bunda,
aşk istiyorum çocuk istiyorum diye bas bas baaran ben miyim yavrucum?

ki yazdığımın bunla da alakası yok,
benim ve diğer birçok kişinin sana her postunda 50 kere sölediklerini özetlemişsin yukarıda. deli de diilsin herkesin özlemi bunlar,

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

SAYAÇ

Sitenizesayac.com